fbpx

Dłuto japońskie 24mm Shirogami Oire KANETOMO

Cena sprzedaży 189,00 zł
24h.png

japońskie dłuto stolarskie 24mm laminowane wykonane ze stali Shirogami

Profesjonalne Japońskie dłuto typu Oire Nomi marki Kanetomo jest to typowe dłuto stolarskie, ogólnego przeznaczenia z możliwością pobijania młotkiem. Dłuto jest szeroko stosowane do typowych prac stolarskich, wykonywania połączeń, budowy mebli, drzwi, ram, itp. 
 
Dłuto charakteryzuje się wysoką twardością około 63HRC  i zostało wykonane z wysokowęglowej stali narzędziowej Shirogami znanej bardziej pod nazwą Biała Stal Papierowa (white paper steel)Biała stal - Shirogami  w Japonii to wysokiej jakości stal narzędziowa, która idealnie nadaje się do produkcji dłut i noży. Dłuto jest laminowane oznacza to że ostrze jest wykonane z dwóch warstw: miękkiej i twardej stali.
Rękojeść dłuta została wykonana z czerwonego dębu (akagashi) i zakończona metalowym pierścieniem. 
 
Dłuto o szerokości ostrza: 24mm
Długość części roboczej: 58mm
Długość całkowita dłuta to 225mm
 

Dłuto jest naostrzone i gotowe do pracy. Dłuto to można pobijać młotkiem z obuchem metalowym tylko trzeba pamiętać o o jak najgłębszym nasunięciu pierścienia w kierunku ostrza aby młotek miał kontakt z końcówką drewnianej rękojeści dłuta. Koniec rękojeści zalecamy co jakiś czas nawilżyć olejem aby zapobiec pękaniu drewna i przedłużyć żywotność rękojeści. Dłuta japońskie Oire Nomi posiadają na odwrocie charakterystyczne zagłębienie, które zmniejsza powierzchnię styku pomiędzy narzędziem a materiałem.

Ze względu na krótką długość ostrza nie jest to dłuto przeznaczone do wykonywania głębokich otworów i nie może być wykorzystywane jako dźwignia (nie jest to dłuto ciesielskie ani gniazdowe)

 


Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.

Zapytaj o produkt


Wpisano znaków: