Piły ręczne

noimage

Piły japońskie Shogun

Prace stolarskie w warsztacie, ale również samodzielne, wymagają odpowiedniej jakości sprzętu, który zadowoli nawet najbardziej wymagających stolarzy. Po zakupie wszystkich odpowiednich narzędzi, takich jak dłuta albo kamienie do ostrzenia, warto zastanowić się nad kupnem piły japońskiej Shogun. Shogun to producent pił japońskich, który istnieje od wielu lat. Dzięki temu wszystkie jego produkty są najwyższej jakości, a ich wykonanie zadowoli każdego. Co istotne, są one bardzo wygodne w użytkowaniu i ułatwiają wszelkie prace przy drewnie.

Piły japońskie Shogun – jakie są ich typy 

Piły japońskie Shogun posiadają kilka typów, które dostosowane są do odpowiednich czynności. Warto wymienić piły japońskie Shogun Kataba, Dozuki i Ryoba.

  1. Piła japońska Shogun Kataba – posiada uniwersalne uzębienie, dzięki czemu jest idealna do cięcia poprzecznego, wzdłużnego i skośnego. Przeznaczona do cięcia w drewnie i materiałach drewnopodobnych,
  2. Piła japońska Shogun Ryoba – posiada dwustronną płatnicę. Jedno ostrze przeznaczone jest do ciecia w poprzek, a drugie do cięcia wzdłuż słojów drewna.
  3. Piła japońska Shogun Dozuki – jest odpowiednikiem europejskiej grzbietnicy. Jest to klasyczny japoński model dozuki z pełnym stalowym grzbietem.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pił japońskich Shogun.

Piły ręczne stolarskie i piły japońskie Shogun

Piły ręczne do cięcia drewna to podstawowe narzędzie do cięcia w każdym domu i warsztacie stolarskim. Wyróżniamy różne piły:
Piła Płatnica - czasami zwana wzdłużnicą służy do cięcia zazwyczaj wzdłuż włókien drewna (cięcie w poprzek daje rzaz postrzępiony)
Piła Poprzecznica - służy do cięcia w poprzek włókien
Piła Grzbietnica - używana jest do precyzyjnych cięć na przykład wycinanie gniazd i czopów na złącza, charakteryzuje się sztywnym metalowym wzmocnieniem na grzbiecie ostrza piły (brzeszczotu), nie nadaje się do głębokich cięć.
Piły japońskie - różnią się od europejskich nie tylko kształtem ale też metodą cięcia.

Piła japońska charakteryzuje się tym, że cięcie następuje tylko w momencie pociągania piły do siebie. Ze względu na tą różnicę japońskie piły mają ostrza które są cieńsze, lżejsze i gładsze powodujące szybsze oraz precyzyjne cięcie o wąskim rzazie.

 
Producent:
Wybierz producenta
Wyników 1 - 33 z 33Pokaż:     Pozycje na stronę
Wyników 1 - 33 z 33Pokaż:     Pozycje na stronę