Dłuto japońskie 18mm Shirogami Oire KANETOMO

Producent:Shogun
Dostępność:W magazynie 6 przedmiot(y)
Kod produktu:A6-18

Wymiary i waga produktu

Waga produktu: 0.2000KG
175,00 zł
brutto
japońskie dłuto stolarskie 18mm laminowane wykonane ze stali Shirogami
Profesjonalne Japońskie dłuto typu Oire Nomi marki Kanetomo jest to typowe dłuto stolarskie, ogólnego przeznaczenia z możliwością pobijania młotkiem. Dłuto jest szeroko stosowane do typowych prac stolarskich, wykonywania połączeń, budowy mebli, drzwi, ram, itp. 
 
Dłuto charakteryzuje się wysoką twardością około 63HRC  i zostało wykonane z wysokowęglowej stali narzędziowej Shirogami znanej bardziej pod nazwą Biała Stal Papierowa (white paper steel)Biała stal - Shirogami  w Japonii to wysokiej jakości stal narzędziowa, która idealnie nadaje się do produkcji dłut i noży. Dłuto jest laminowane oznacza to że ostrze jest wykonane z dwóch warstw: miękkiej i twardej stali.
Rękojeść dłuta została wykonana z czerwonego dębu (akagashi) i zakończona metalowym pierścieniem. 
 
Dłuto o szerokości ostrza: 18mm
Długość części roboczej: 58mm
Długość całkowita dłuta to 225mm
 
(uwaga: zdjęcia przedstawiają dłuto o szerokości 24mm)
 

Dłuto jest naostrzone i gotowe do pracy. Dłuto to można pobijać młotkiem z obuchem metalowym tylko trzeba pamiętać o o jak najgłębszym nasunięciu pierścienia w kierunku ostrza aby młotek miał kontakt z końcówką drewnianej rękojeści dłuta. Koniec rękojeści zalecamy co jakiś czas nawilżyć olejem aby zapobiec pękaniu drewna i przedłużyć żywotność rękojeści. Dłuta japońskie Oire Nomi posiadają na odwrocie charakterystyczne zagłębienie, które zmniejsza powierzchnię styku pomiędzy narzędziem a materiałem.

Ze względu na krótką długość ostrza nie jest to dłuto przeznaczone do wykonywania głębokich otworów i nie może być wykorzystywane jako dźwignia (nie jest to dłuto ciesielskie ani gniazdowe)