Dłuta do drewna

a6-zestaw-dlut-japonskich-06

Dłuta stolarskie

Dłuta stolarskie wracają do łask. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na tworzenie nietypowych projektów z drewna. Maszyny często nie są precyzyjne aż tak, jak ludzka praca. Dzięki czemu dłuta stolarskie zyskują coraz większą popularność. Nadają się zarówno do profesjonalnych warsztatów stolarskich, jak i do tych przydomowych.

Dłuta stolarskie – jakie są ich rodzaje?

Dłuta stolarskie mają kilka rodzajów, które decydują o przeznaczeniu i ich umiejętnościach żłobienia w drewnie. Warto podkreślić, że w naszej ofercie znajdują się również dłuta japońskie, które wyróżniają się wyjątkową twardością i ostrością. Poza nimi wyróżniamy dłuta tokarskie i rzeźbiarskie. 

Dlaczego warto zdecydować się na zestaw dłut do drewna?

Zestaw dłut do drewna to przede wszystkim wygoda. Zawiera on kilka rozmiarów dłut, dzięki czemu nie musimy martwić się, że przy tworzeniu specjalnego zamówienia, zabraknie nam jakiejś wielkości. Zestaw dłut do drewna to również okazja do uzupełnienia swoich narzędzi i możliwość odświeżenia tych, które już wymagają odświeżenia.

 

Dłuta do drewna - dłuta stolarskie - dłuta ciesielskie 

Dłuto stolarskie to przyrząd służący do ręcznego nadawaniu drewnu 3-wymiarowego kształtu - można dzięki niemu wykonać zagłębienia, przygotować drewno pod złącza, czy wyrzeźbić je zgodnie z upodobaniem. Dłuta mają ostrza wykonane ze stali narzędziowej lub węglowej, co nadaje im twardości i uodparnia na tępienie. 

Dłuta pobija się przy pomocy pobijaka lub młotka (drewnianego lub metalowego, w zależności od wykonania dłuta).

Dłuta japońskie - wyróżniają się wyjątkową twardością i ostrością, dzięki wykonaniu z wysokowęglowej stali. Ich ostrza są kute z kilku warstw miękkiej i twardej stali. W dłutach japońskich podział ten widoczny jest "gołym okiem": miękka stal widoczna jest od góry, twarda od dołu dłuta. 

 

Producent:
Wybierz producenta
Wyników 1 - 9 z 23Pokaż:     Pozycje na stronę
Wyników 1 - 9 z 23Pokaż:     Pozycje na stronę