fbpx

Zestaw 5szt dłut japońskich Shirogami Oire KANETOMO z pokrowcem

SKU: A6/5-zestaw
Cena sprzedaży 999,00 zł
24h.png

Zestaw 5szt japońskich dłut wykonanych ze stali Shirogami

Zestaw 5szt dłut (9, 15, 24, 30, 36mm) ze stali Shirogami + pokrowiec
 
Profesjonalne Japońskie dłuta typu Oire Nomi marki Kanetomo są to typowe dłuta stolarskie, ogólnego przeznaczenia z możliwością pobijania młotkiem. Dłuta są szeroko stosowane do typowych prac stolarskich, wykonywania połączeń, budowy mebli, drzwi, ram, itp. 
 
Dłuto charakteryzuje się wysoką twardością około 63HRC  i zostało wykonane z wysokowęglowej stali narzędziowej Shirogami znanej bardziej pod nazwą Biała Stal Papierowa (white paper steel)Biała stal - Shirogami  w Japonii to wysokiej jakości stal narzędziowa, która idealnie nadaje się do produkcji dłut i noży. Dłuto jest laminowane oznacza to że ostrze jest wykonane z dwóch warstw: miękkiej i twardej stali.
Rękojeść dłuta została wykonana z czerwonego dębu (akagashi) i zakończona metalowym pierścieniem. 
 
Dłuta o szerokości ostrza: 9,15,24,30 i 36mm
Długość części roboczej: 58mm
Długość całkowita dłuta to 225mm
 
 

Dłuta są naostrzone i gotowe do pracy. Dłuta można pobijać młotkiem z obuchem metalowym tylko trzeba pamiętać o o jak najgłębszym nasunięciu pierścienia w kierunku ostrza aby młotek miał kontakt z końcówką drewnianej rękojeści dłuta. Koniec rękojeści zalecamy co jakiś czas nawilżyć olejem aby zapobiec pękaniu drewna i przedłużyć żywotność rękojeści. Dłuta japońskie Oire Nomi posiadają na odwrocie charakterystyczne zagłębienie, które zmniejsza powierzchnię styku pomiędzy narzędziem a materiałem.

Ze względu na krótką długość ostrza nie jest to dłuto przeznaczone do wykonywania głębokich otworów i nie może być wykorzystywane jako dźwignia (nie jest to dłuto ciesielskie ani gniazdowe)

Dłuta są dostarczane w zamykanym pokrowcu.

 

 


Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.

Zapytaj o produkt


Wpisano znaków: