Rozmiar czcionki: +

Prosty blat roboczy przyścienny i stół do garażu / warsztatu cz.1 (+film)

Stół roboczy do garażu lub warsztatu

​Dziś zaprezentuję moją wersję prostego stołu - blatu roboczego do warsztatu lub garażu. Jest to konstrukcja bez skomplikowanych połączeń. W moim przypadku będzie to długi blat (380cm) rozciągający się prawie przez całą długość ściany mojego warsztatu. Projekt zakłada przystosowanie blatu pod piłę ukośnicę a pod blatem schowek na narzędzia stolarsko - budowlane. Projekt nie zakłada żadnych szuflad ani szafek z drzwiczkami. Za szuflady i skrytki mają posłużyć wcześniej wykonane skrzynki na narzędzia. Takie skrzynki można łatwo przewieź i wziąć ze sobą a po skończonej pracy wsunąć jak szuflady w stół. 

OK zaczynamy! 

Ten długi stół roboczy tak naprawdę będzie się składał z dwóch stołów jednego wyższego a drugiego niższego. Belki a jeśli nie mamy to 2 deski sklejmy i skręćmy aby otrzymać materiał o zadowalającej grubości. Materiał docinamy i nawiercamy pod wkręty. Nie robię szerokiego blatu (max 50cm) bo stół będzie pod ścianą i chcę wygodnie sięgać po narzędzia wiszące na ścianie. 

​Następnie przechodzimy do montażu nóg. Nogi a raczej ich końcówki musimy naciąć aby konstrukcja blatu częściowo wspierała się na nogach a nie na samych wkrętach/śrubach (na filmie na końcu postu jest to lepiej pokazane). Nogi skręcałem śrubami. 

Aby nogi nam się "nie rozjeżdżały" musimy zastosować wzdłuż poprzeczki (to te przy ziemi) oraz w poprzek w moim przypadku te poprzeczki będą jednocześnie prowadnicami na skrzynki (szuflady). Wcześniej wykonane skrzynki wsuwamy w stół (film jak je robiłem tutaj). 

 Następnie wykonujemy w ten sam sposób drugi - niższy stół. A następnie oba stoły skręcamy ze soba

Teraz przechodzimy do blatu. Pierwsza warstwa blatu to płyta OSB natomiast druga właściwa to sklejka (nie używajcie OSB na blacie roboczym). Konstrukcję przed przykręceniem blatu wcześniej pomalowałem impregnatem ochronnym do drewna.

 Stół gotowy! Teoretycznie zadanie wykonane ale tylko teoretycznie .. a praktycznie jeszcze trochę pracy zostało :) ale to już opiszę w następnym poście. Zapomniałbym o filmie, miłego oglądania!

Oceń ten wpis:
0
Duże łóżko do sypialni bez śrub i wkrętów DIY (+fi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Masz już konto? Zaloguj się tu
Gość
wtorek, 17, lipiec 2018

Zdjęcie captcha