fbpx

visibility Szybki podgląd

Profesjonalny prowadnik do ostrzenia dłut Mk.II Deluxe

Cena sprzedaży 649,00 zł
Out Of Stock

Profesjonalny zestaw prowadników do ostrzenia dłut Mk.II Deluxe Veritas


Zestaw profesjonalnych, metalowych prowadników do ostrzenia dłut kanadyjskiej firmy Veritas. Ten 5-elementowy przyrząd z dwiema głowicami do stabilnego uchwycenia ułatwi ostrzenie całej gamy dłut i ostrzy do strugów od 3mm do 72mm szerokości. Dwie postawy z rolką (prostą oraz baryłkowatą) pozwalają na pracę zarówno z ostrzami prostymi jak i dłutami o lekko wypukłych krawędziach. 

Dodatkowy przyrząd do pomiaru kąta ostrzenia pozwala na precyzyjny pomiar i dokładne ustawienie parametrów głowicy w zależności od dłuta.

 

W zestawie:

- standardowa głowica zaciskowa

Standardowa głowica z płaskim uchwytem i pokrętłami zaciskowymi do ostrzy prostych, skośnych oraz zwężających się, o szerokości od 13mm do 72mm szerokości oraz do 11,9mm grubości. Możliwe fazowanie od 15 do 54 stopni. 

 

- wąska głowica zaciskowa

Głowica do elementów wąskich, z uchwytem prostopadłym. Szczęki utrzymują ostrze idealnie wyśrodkowane i ściśle przylegające do powierzchni kamienia szlifierskiego bez względu na rodzaj krawędzi dłut.  Głowica utrzymuje elementy ostrzone od 3,2mm do 12,7mm szerokości oraz do 11,9mm grubości. Ostrzy pod kątem od 15 do 40 stopni.

 

- 2x podstawa z rolką prostą oraz wypukłą 

Montowane do głowic przy pomocy śruby z pokrętłem. Prosta rolka pozwala na ostrzenie dłut płaskich, zaś wypukła, dzięki swojemu kształtowi ułatwia delikatne przechylenie prowadnika z dłutem, żeby uzyskać lekkie zakrzywienie ostrza.

 

- przyrząd do ustawienia kąta ostrzenia

Montowany do głowic przy pomocy śruby z pokrętłem ułatwia ustawienie głębokości osadzenia ostrza w prowadniku, a tym samym odpowiedni kąt ostrzenia. 

 


Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.

Zapytaj o produkt


Wpisano znaków: