fbpx

Profesjonalne Dłuto japońskie 18mm HSS Oire

Cena sprzedaży 223,00 zł
Out Of Stock

japońskie dłuto stolarskie 18mm laminowane wykonane ze stali HSS

Profesjonalne Japońskie dłuto typu Oire Nomi wykonane ze stali szybkotnącej HSS. Jest to solidne dłuto stolarskie dla wymagających, do ciężkich prac w drewnie nawet z sękami. Dłuto jest szeroko stosowane do prac stolarskich i ciesielskich, do wykonywania połączeń, budowy mebli, drzwi, ram, itp. 
 
Dłuto charakteryzuje się wysoką twardością około 66HRC  i zostało wykonane ze specjalnego stopu twardej stali szybkotnącej HSS. Standardowe dłuta wykonane ze stali HSS charakteryzują się tym że warstwa HSS jest maksymalnie na głębokości 20mm od krawędzi ostrza. Te dłuta posiadają stal HSS na całej swojej długości roboczej. Dłuto jest laminowane oznacza to że ostrze jest wykonane z dwóch warstw: miękkiej i twardej stali.
Rękojeść dłuta została wykonana z czerwonego dębu (akagashi) i zakończona obsadzonym metalowym pierścieniem. 
 
Dłuto o szerokości ostrza: 18mm
Długość części roboczej: 58mm
Długość całkowita dłuta to 225mm
 
(uwaga: zdjęcia przedstawiają dłuto o szerokości 18mm)
 

Dłuto jest naostrzone i gotowe do pracy. Dłuto to można pobijać młotkiem z obuchem metalowym, posiada juz oprawiony i nasuniety pierścień. Koniec rękojeści zalecamy co jakiś czas nawilżyć olejem aby zapobiec pękaniu drewna i przedłużyć żywotność rękojeści. Dłuta japońskie Oire Nomi posiadają na odwrocie charakterystyczne zagłębienie, które zmniejsza powierzchnię styku pomiędzy narzędziem a materiałem (dlatego najpierw ostrzymy dolną część dłuta a później górną).

Ze względu na krótką długość ostrza nie jest to dłuto przeznaczone do wykonywania głębokich otworów i nie może być wykorzystywane jako dźwignia.

 

Dłuto wyprodukowane w Japonii.


Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.

Zapytaj o produkt


Wpisano znaków: