fbpx

Profesjonalne Dłuta japońskie 15, 24, 30mm HSS Oire

Cena sprzedaży 699,00 zł
Out Of Stock

Zestaw 3szt dłut japońskich wykonanych ze stali HSS

Zestaw 3szt profesjonalnych dłut japońskich HSS: 15, 24 i 30mm w drewnianym pudełku.
 
Profesjonalne Japońskie dłuto typu Oire Nomi wykonane ze stali szybkotnącej HSS. Jest to solidne dłuto stolarskie dla wymagających, do ciężkich prac w drewnie nawet z sękami. Dłuto jest szeroko stosowane do prac stolarskich i ciesielskich, do wykonywania połączeń, budowy mebli, drzwi, ram, itp. 
 
Dłuto charakteryzuje się wysoką twardością około 66HRC  i zostało wykonane ze specjalnego stopu twardej stali szybkotnącej HSS. Standardowe dłuta wykonane ze stali HSS charakteryzują się tym że warstwa HSS jest maksymalnie na głębokości 20mm od krawędzi ostrza. Te dłuta posiadają stal HSS na całej swojej długości roboczej. Dłuto jest laminowane oznacza to że ostrze jest wykonane z dwóch warstw: miękkiej i twardej stali.
Rękojeść dłuta została wykonana z czerwonego dębu (akagashi) i zakończona obsadzonym metalowym pierścieniem. 
 
Dłuta o szerokości ostrza: 15, 24, 30mm
Długość części roboczej: 58mm
Długość całkowita dłuta to 225mm
 

Dłuta są naostrzone i gotowe do pracy. Dłuto to można pobijać młotkiem z obuchem metalowym, posiada juz oprawiony i nasunięty pierścień. Koniec rękojeści zalecamy co jakiś czas nawilżyć olejem aby zapobiec pękaniu drewna i przedłużyć żywotność rękojeści. Dłuta japońskie Oire Nomi posiadają na odwrocie charakterystyczne zagłębienie, które zmniejsza powierzchnię styku pomiędzy narzędziem a materiałem (dlatego najpierw ostrzymy dolną część dłuta a później górną).

Ze względu na krótką długość ostrza nie jest to dłuto przeznaczone do wykonywania głębokich otworów i nie może być wykorzystywane jako dźwignia.

Dłuta dostarczane w eleganckim drewnianym pudełku.

Dłuta wyprodukowane w Japonii.


Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.

Zapytaj o produkt


Wpisano znaków: